search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 911 92 230tel. (0-29) 11-25-44
  Zobacz dziennik
  Zobacz dziennik

  Wydarzenia

  II miejsce w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

  II miejsce w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

  17.01.2018
  9 stycznia w WOK Hutnik w Wyszkowie odbył się gminny etap Przeglądu Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem jest SP nr 1 w Wyszkowie.
  Nad przebiegiem przeglądu czuwała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie Hanna Dziubiel - współorganizator wydarzenia wraz z WOK "Hutnik". Prowadzącymi konkurs były uczennice SP nr 1 w Wyszkowie: Wiktoria Przybysz i Gabrysia Ziętara z klasy 6d.

  W jury konkursu zasiedli: Józef Bieganowski (przewodniczący) - kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wyszkowie, Danuta Deptuła - prowadząca Zespół Pieśni i Tańca "Oberek", Janina Dąbkowska - nauczyciel muzyki w Ośrodku Szkolno -Wychowawczym, Krzysztof Zacharski - organista z parafii św. Wojciecha.
   
  Kategoria C: klasy VII szkoła podstawowa oraz II i III gimnazjum
   
  II miejsce - SP nr 5 w Wyszkowie zajęły: Aleksandra Sieńkowska, Wiktoria Szczerba, Aleksandra Filipkowska, Weronika Undziakiewicz i Maja Dąbrowska z utworem pt. "Kolęda dla nieobecnych". Gratulujemy!
   
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  17.01.2018
  Szkoła Podstawowa Nr 5 grała w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Spotkanie ze strażakami

  Spotkanie ze strażakami

  17.01.2018
  9 stycznia 2018r uczniowie z klas trzecich mieli spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamieńczyka.
  Strażacy zaprezentowali swoje ubrania, które są różne w zależności czego dotyczy akcja ratownicza. Opowiedzieli jak wygląda ich praca, oraz w jakich sytuacjach interweniuje straż pożarna. Zaprezentowali aparaty i narzędzia jakimi dysponują w swojej pracy. Tematem spotkania ze strażakami było również „Bezpieczeństwo podczas ferii Zimowych”. Oraz zaprezentowali narzędzia jakich używają podczas akcji ratunkowych na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Uczniowie przekonali się, jak trudny, niebezpieczny i odpowiedzialny jest ten zawód. Po takiej lekcji uczniowie będą wiedzieli jak zachować się w trudnych sytuacjach, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób zgłaszać wypadek dzwoniąc pod nr 112. 

     Na zakończenie spotkania przedstawiciele każdej klasy wręczyli strażakom maskotki, które trafią do poszkodowanych dzieci podczas wypadków.

                                                                        foto - Jolanta Rosińska 
                                                                        tekst – Renata Zalewska                                    
  „ Bezpieczne ferie 2018”

  „ Bezpieczne ferie 2018”

  17.01.2018
  W dniach 9.01 .2018r. i  10.01.2018r. odbyły się spotkania z policją   na temat „ Bezpieczne ferie 2018”  , w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych szkoły podstawowej .
  Spotkania poprowadzili podkomisarz Damian Wroczyński i sierżant Wioletta Szymanik z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia przygotowanych  filmów o bezpieczeństwie na drodze oraz  bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Jak również wysłuchania porad oraz  uczestniczenia w rozmowach jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe .                                                                                                                                                                                                                            
   
  Przedstawienie noworoczne klas Ia, Id, Ie

  Przedstawienie noworoczne klas Ia, Id, Ie

  10.01.2018
  21.12 w czwartek klasy Ia, Id, Ie wystawiły przedstawienie noworoczne pod kierunkiem pań - p. M. Gorczyńskiej, p. K.Mroczkowskiej i p. Bogumiły Bórawskiej - Sadluk,
  a zeróweczka zaśpiewała pięknie pastorałkę pod kierunkiem p. L. Rojek. Każda klasa zaprezentowała krótkie scenki związane ze świętami Bożego Narodzenia, z choinką, aniołami, Maryją, Józefem. Przypominały one o tradycjach i zwyczajach zwiazanych ze świetami. Dzieci bardzo ładnie odśpiewały znane kolędy. Na zakończenie p. dyrektor W.Witkowska złożyła wszystkim dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom świąteczne życzenia.
  1 2 3