search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 911 92 230tel. (0-29) 11-25-44
  Zobacz dziennik
  Zobacz dziennik

  Wydarzenia

  „BĄDŹ ANIOŁEM - OTWÓRZ SERCE”

  „BĄDŹ ANIOŁEM - OTWÓRZ SERCE”

  20.12.2017
  Pod takim właśnie hasłem wieczorem 19 grudnia 2017 roku w WOK Hutnik odbył się już III Koncert Charytatywny, którego celem była zbiórka darów i żywności dla potrzebujących z gminy Wyszków.
  Pod patronatem Burmistrza Wyszkowa i przy wsparciu Klubu Przyjaciół Wyszkowa oraz Ośrodka Pomocy Społecznej, uczniowie, nauczyciele i pracownicy  Szkoły Podstawowej  nr 5 w Wyszkowie przygotowali wspaniałe i wzruszające widowisko muzyczne „Święta tuż tuż…”. Wstęp wolny na koncert zachęcił wielu mieszkańców miasta i przyjaciół SP 5 do jego obejrzenia.
  Laserowy paintball na Dzień Chłopaka

  Laserowy paintball na Dzień Chłopaka

  15.12.2017
  Wycieczka do Legionowa z okazji Dnia Chłopaka odbyła się 29.09.2017 r. i była prezentem dla chłopców od dziewczyn z klasy.
  Laserową bitwę stoczyliśmy dwukrotnie, podzieleni na dwie grupy dziewczyn i chłopaków. W przerwie między bitwami korzystaliśmy z laserowego labiryntu. Cała zabawa trwała ok. 3 godz. Po jej zakończeniu byliśmy bardzo głodni i każdy z apetytem zjadł pizzę.
  Wszystkim dopisywał świetny humor. Było dużo pozytywnych emocji i śmiechu.
  Wycieczka bardzo nam się podobała. Chcielibyśmy jeszcze raz tam pojechać.
   
  Opracował Dominik Szymański
   
  Świąteczne przedstawienie

  Świąteczne przedstawienie

  13.12.2017
  6 grudnia 2017 r w Mikołajki na szkolnej scenie wystąpili uczniowie klasy II a, którzy pod kierunkiem pani Amelki Depty przygotowali świąteczne przedstawienie w języku angielskim.
  Bożonarodzeniowe scenki i znane anglojęzyczne piosenki wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój.

  III Warszawski Konkurs Piosenki Niepodległościowej ,,Raduje się serce…”

  III Warszawski Konkurs Piosenki Niepodległościowej ,,Raduje się serce…”

  13.12.2017
        Po przesłuchaniach w dniu 27 listopada 2017r w LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie zostały zaproszone wraz z opiekunem na Koncert Laureatów.
  W III Warszawskim Konkursie Piosenki Niepodległościowej ,,Raduje się serce” podczas dwóch dni przesłuchań Jury w składzie: Pani Izabela Nowak – Piłka – dyrektor LXXVI LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pani Katarzyna Sołtys – dyrektor Domu Kultury PRAGA, aktorka; Pan Waldemar Dubieniecki – dyrektor PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Pani Lidia Kalicińska – organizatorka konkursu, nauczycielka LO;  oceniali wykonawców z ponad 30 szkół Warszawy i okolicznych miejscowości.

  Patronat nad koncertem finałowym objął Instytut Józefa Piłsudskiego w Warszawie, oraz Burmistrz dzielnicy Praga Północ. Członkowie jury podkreślali bardzo wysoki poziom artystyczny młodych wykonawców.
   
  Z Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie w kategorii Szkoły Podstawowej prezentowały się:
  • Maria Kaniewska – wokal
  • Oliwia Kwapisz – wokal i cajon
  • Karolina Wronkowska – wokal i trąbka
  Uczennice uzyskały II miejsce w tym konkursie.
  Uczennice przygotowała  nauczycielka muzyki Pani Elżbieta Choromańska.

  Podczas koncertu laureatów dziewczęta jako jedyne zostały zapowiedziane: ,,Echo dawnej piosenki” w nowatorskim opracowaniu wokalno – instrumentalnym opiekuna p. E. Choromańskiej.
  Serdecznie gratulujemy nagrodzonym. Dziękujemy za przepiękny śpiew i grę na instrumentach. Dziewczęta otrzymały zaproszenie na koncerty w Domu kultury PRAGA, oraz pochwały od Dyrektorów – członków jury.
   
                                                                                                            Oprac. E. Choromańska
  WYCIECZKI KSZTAŁCĄ – 3b i 2d

  WYCIECZKI KSZTAŁCĄ – 3b i 2d

  05.12.2017
  3b i 2d gimnazjum w Centrum Nauki Kopernik i Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego
  W celu poszerzenia wiadomości i umiejętności klasy 3b i 2d wzięły udział w warsztatach tematycznych w CNK. Przez 2 godziny uczniowie pracowali w laboratoriach chemicznym, fizycznym i biologicznym zgłębiając tajniki tych dziedzin. Następnie młodzież oglądała ekspozycje wystawione w CNK.

   Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, która powstała w 1817 roku, jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce i liczy ponad 3 miliony książek.

  Opiekunowie: Krystyna Szczuka-Wiśniewska i Paweł Baranowski
   
  1 2 3 >