search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 911 92 230tel. (0-29) 11-25-44
  Zobacz dziennik
  Zobacz dziennik

  Aktualności

  V PRZEGLĄD FILMÓW MŁODZIEŻY SZKOLNEJ O WYSZKOWIE „POKOCHAJ WYSZKÓW”

  V PRZEGLĄD FILMÓW MŁODZIEŻY SZKOLNEJ O WYSZKOWIE „POKOCHAJ WYSZKÓW”

  07.02.2018
  Zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych oraz klas V-VII szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie filmowym.
  Tegoroczny przegląd organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 5 pod patronatem europosła do Parlamentu Europejskiego Jarosława Kalinowskiego, Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego i przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Piórkowskiej. Konkurs wpisany jest w gminne obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i nosi tytuł „Pokochaj Wyszków”.

  Jego celem jest promocja miasta i gminy Wyszków oraz poszerzenie wiedzy historycznej w rocznicę 100-lecia niepodległej Polski, wykazanie możliwości rozwoju, jakie oferuje miasto, przedstawienie interesujących miejsc, osób, zjawisk, wydarzeń. Rozstrzygnięcie przeglądu nastąpi w czerwcu w czasie Wyszkowskiego Dnia Nauki, dla zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

  Regulamin (pobierz)
  Załącznik   (pobierz)

  Krystyna Szczuka – Wiśniewska
  Lucyna Wilczyńska
  SZKOLNY KONKURS MEDIALNY

  SZKOLNY KONKURS MEDIALNY

  17.01.2018
  ,,Wydarzenia i postacie 100-lecia Polski"
  Regulamin konkursu - pobierz
  Obóz narciarski w Rabce-Zdrój

  Obóz narciarski w Rabce-Zdrój

  12.01.2018
  Klasy sportowe powstały w naszej szkole 1.09.1999 r., czyli ponad 18 lat temu.
  Obóz narciarski 2018r.-pobierz
  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W WYSZKOWIE

  SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W WYSZKOWIE

  10.01.2018
  ROZPOCZYNA OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI


  2018 to tok jubileuszu odzyskania niepodległości przez Polskę. W grudniu w naszej szkole powstał kilkunastoosobowy komitet obchodów, który podjął działania jubileuszowe.

  W bogatym kalendarzu imprez, opracowanym przez grono aktywnych i zaangażowanych osób, znalazły się działania obejmujące nie tylko szkołę, ale także miasto i gminę.

  Przewidziało liczne konkursy wiedzowe, literackie, recytatorskie, plastyczne przeplatane imprezami sportowymi. 11 stycznia rozpoczynamy obchody uroczystym apelem, na który zostali zaproszeni członkowie Związku Piłsudczyków. Na pływalni ,,Błękitna” odbędą się zawody ,,Bijemy rekordy życiowe dla Niepodległej”.  Każdego 11 dnia miesiąca odbywać się będą w naszej szkole ,,Dni Marszałka”, który uczniowie podkreślą strojem z elementami patriotycznymi. Organizowany będzie konkurs na najlepszą prezentację multimedialną dotyczącą historii Polski, wybitnych Polaków i wydarzeń stulecia. Przy współpracy Biura Infrastruktury Specjalnej MON powstanie wystawa poświęcona Józefowi Piłsudskiemu. Na terenie szkoły zostanie posadzony dąb stulecia. Zaplanowano ponadto we współpracy z Urzędem Miejskim, WOK Hutnik, Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną gminne konkursy: Festiwal Piosenki Niepodległościowej, Konkurs wiedzy o Polsce, Przegląd Filmów Młodzieży Szkolnej o Wyszkowie pt. ,,Pokochaj Wyszków”. Komitet obchodów opracuje ulotkę okolicznościową dla mieszkańców Wyszkowa.

  Wszystkie przedsięwzięcia zostaną umieszczone w kronice prowadzonej przez cały rok specjalnie na tę okazję.
  W podjętych działaniach wezmą udział wszyscy uczniowie SP nr 5 począwszy od tych najmłodszych aż po gimnazjalistów, którzy poprzez udział w imprezach będą poznawać swoją ojczyznę, jej historię i uczyć się patriotyzmu.

  HARMONOGRAM OBCHODÓW 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

  Obchody 100 lecia-Pobierz

  Regulamin konkursu-Pobierz

  Projekt Edukacyjny UNICEF – Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

  Projekt Edukacyjny UNICEF – Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

  05.12.2017
  Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia nie masz pewności czy cały Twój świat nie runie w gruzach? Przerażające, prawda?
  A tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach.

   Wojna w Syrii trwa już ponad 6 lat. Skutki brutalnego konfliktu najbardziej dotknęły najmłodszych. Wiele dzieci jest rannych, chorych, bądź niedożywionych. Zimą dzieciom w Syrii grozi śmierć.
  Rodziny w Syrii żyją bardzo często w skrajnym ubóstwie. Dzieci i ich rodzice pozbawione są bezpiecznego schronienia, nie mają dostępu do leków, ciepłych ubrań, czy koców. Bez odpowiedniej pomocy najmłodsi mogą nie przetrwać w tak trudnych warunkach.

  W ramach współpracy z UNICEF przystąpiliśmy do projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!”
   Celem projektu jest:
   • Pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka
   • Kształtowanie wśród młodzieży postawy zaangażowania społecznego,
   • Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii.
  Projekt będzie trwał do marca 2018 r. i będzie obejmował:
  - zajęcia edukacyjnych.

   - zorganizowanie wydarzeń ze zbiórką funduszy na rzecz dzieci
  W naszej szkole zaplanowaliśmy w najbliższym czasie kiermasz własnoręcznie upieczonych ciast, w dn. 6-7 grudnia o godz. 16.30 oraz kiermasz ozdób świątecznych w dn. 19 grudnia. 

        Informacje o akcji charytatywnej i potrzebach dzieci z Syrii oraz linki umożliwiające bezpośrednie wsparcie są dostępne też na stronie UNICEF-u: https://www.unicef.pl/nmaction/akcja/syria/6
   
  1 2 >