pgr-sportowyrokszkolny pgr-wieczorne-koledowanie-gimnazjalistow
pgr-jaselka-w-klasie-3d pgr-konkursstrefowy'drogadosoczi'
pgr-XVI Grand Prix Legionowa w plywaniu pgr-mikolajkowezawodyplywackie-2

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski w naszym Zespole Szkół

... Czytaj więcej...

Projekt edukacyjno-językowy z finałem w Wielkiej Brytanii

... Czytaj więcej...

Organizacja roku szkolnego 2013/2014

... Czytaj więcej...

Wyjazd do Miejsc Pamięci Narodowej w Niemczech

... Czytaj więcej...

Nasi Gimnazjaliści laureatami konkursu Ministra Spraw Zagranicznych „Polska dla wszystkich”

... Czytaj więcej...menu-poziome-zapisy do klas 1 gimnazjum menu-poziome-zapisy do klas 1 SP menu-poziome-zapisy przedszkolakow menu-poziome-Przeglad Filmow Mlodziezy Szkolnej o Wyszkowie menu-poziome-projekty-gimnazjalne-1
menu-poziome-Dobre Praktyki Szkolne

Multimedia

Film promocyjny - pływanie
LipDub
Hymn Szkoły Podstawowej nr 5
Hymn Gimnazjum nr 1
szkoła xd.mp3
Nowe oddziały klas I Gimnazjum na rok 2013/2014
Nowe oddziały klas I SP na rok 2014/2015
Nowe oddziały klas IV SP na rok 2012/2013

Nasi sportowcy

Kamil Bodzon
Sandra Czyż
Łukasz Jagielski
Marcin Jaszewski
Franciszek Prus
Tobiasz Wojtkowski

Szkoła Podstawowa

Zespół Szkół

niedziela, 13 kwietnia 2014

 

Projekt edukacyjno-językowy z finałem w Wielkiej Brytanii

 

 

W projekcie uczestniczyło 20 uczniów z naszej szkoły. Jego celem było połączenie nauki języka ze zwiedzaniem malowniczych miast hrabstwa Devon i Kornwalii:

projekt z wyjazdem 

 

 

Co widzieliśmy?

BRISTOL – miasto w południowo-zachodniej Anglii położone przy ujściu rzeki Avon do Kanału Bristolskiego. Przez trzy stulecia było drugim lub trzecim pod względem wielkości angielskim miastem. Ponad sto zabytków miasta należy do I klasy. Najstarsze z nich pochodzą ze średniowiecza.

PLYMOUTH – jeden z największych portów Wielkiej Brytanii położony na granicy między Kornwalią a Devonem. I jedno z największych miast na południowym wybrzeżu państwa, z licznymi zabytkami pochodzącymi z czasów jego świetności.

TORQUAY – miasto położone w hrabstwie Devon. Jego walory wypoczynkowe przyciągają rzeszę turystów, a łagodny klimat zatokowy umożliwia hodowlę roślin tropikalnych i sprawia, że jest to najcieplejsza część Wysp Brytyjskich. W mieście urodziła się Agatha Christie. To jej poświęcone jest miejscowe muzeum.

EXETER – malownicze miasto, ośrodek administracyjny hrabstwa Devon. Do ważnych zabytków miasta należy romańsko –gotycka katedra wybudowana w XII wieku.

LONDYN – stolica Wielkiej Brytanii, jedno z największych miast świata i największe miasto w Unii Europejskiej. Tower of London to historyczna budowla z 1078 roku pełniąca niegdyś funkcję obronną. Obecnie w White Tower ulokowane są klejnoty koronne o bezcennej wartości. Nieopodal, nad Tamizą można zobaczyć uznawany za symbol miasta most Tower Bridge. Również nad Tamizą góruje Pałac Westminsterski Houses of Parliament, będącym siedzibą Parlamentu, ze słynną wieżą zegarową i dzwonem zwanym Big Ben. Do opactwa westminsterskiego należy znajdująca się nieopodal średniowieczna katedra Westminster Abbey, miejsce koronacji angielskich królów. Plac Trafalgar Square położony jest w centralnej części Londynu, upamiętnia zwycięską bitwę pod Trafalgarem w 1805 roku.

Ogromne wrażenie wywiera Muzeum Figur Woskowych założone w 1835 roku przez Madame Marie Tussauds. Piękno tego miasta można podziwiać z London Eye (Londyńskie Oko) – koła obserwacyjnego usytuowanego nad Tamizą, a wybudowanego z okazji milenium w 1999 roku.

 

Trzecioklasiści ze szkół podstawowych gminy Wyszków walczyli 12 marca 2014 roku w naszej szkole o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs został przeprowadzony pod honorowym patronatem Burmistrza Wyszkowa pana Grzegorza Nowosielskiego. Rozpoczął się gorącym powitaniem uczestników przez pana dyrektora Zbigniewa Szczerbę i panią wicedyrektor Wiesławę Witkowską. W zmaganiach z ortografią wzięło udział 22 trzecioklasistów z ośmiu szkół. Byli to uczniowie, którzy najlepiej zgłębili zasady ortograficzne i z dumą reprezentowali swoje szkoły.

Wzorem lat ubiegłych konkurs składał się z dwóch części: dyktanda w formie tekstu z lukami, wyjaśnienia pisowni poszczególnych wyrazów i rozwiązania zagadek.

Po sprawdzeniu wszystkich prac przez komisję okazało się, że Mistrzem Ortografii został Filip Maciejewski z ZSSP w Leszczydole Nowinach. Tytuł wicemistrza wywalczyli uczniowie naszej szkoły Wiktor Wiśniewski (kl. IIIc) i Mateusz Kukawski (kl. IIIc).  III miejsce w konkursie zajęła również uczennica naszej szkoły Oliwia Lipska (kl. III b). Nagrody książkowe Laureatom oraz drobne niespodzianki wszystkim uczestnikom wręczyli: Pan Sławomir Cieślak Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Wyszkowie oraz Dyrektor Szkoły.

Konkurs przygotowały panie: Małgorzata Gierek, Elżbieta Kwiatkowska, Katarzyna Baranowska.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Tekst: Katarzyna Baranowska

Foto: Lucyna Wilczyńska
 
Dziennik elektroniczny

Nasi olimpijczycy

Kwiatkowska Klaudia
Paczkowska Weronika
Redel Mateusz
Rudnicki Wojciech

Plany lekcji

Szkolny Matematyczny...

Sylwetki nauczycieli

Sylwia Głuc
Małgorzata Karłowicz
Zbigniew Malinowski
Lech Przychodzień
Dariusz Roszkowski

Dodaj nas do...

Umożliwiamy dodanie aktualnie czytanego artykułu do Twego serwisu społecznościowego:

Ciekawe linkiOdwiedzin dzisiaj: 4
Odwiedzin wczoraj: 269
Odwiedzin w tym miesiącu: 3654
Odwiedzin w poprzednim miesiącu: 3031
Odwiedzin wszystkich: 235557
Najwięcej odwiedzin dziennie: 680
...a było to: 02-09-2013
.
Twoje dane:
UnknownUnknown
UnknownUnknown
Alexa (IA Archiver)Alexa (IA Archiver)
Twój IP: 204.236.235.245


Copyright © 2011-2014 Zespół Szkół w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Aktualizacje by Beata Beszterda

Stworzone dzięki Joomla!.

http://pdftreatment.com http://pdfdrugs.com http://dosingpdf.com http://pdfdrug.com http://diseasepdf.com