pgr-sportowyrokszkolny
pgr-konkursstrefowy DrogadoSoczi
pgr-mikolajkowezawodyplywackie

Zimowy obóz rekreacyjno-sportowy w Porębie Wielkiej

... Czytaj więcej...

Nasi Gimnazjaliści laureatami konkursu Ministra Spraw Zagranicznych „Polska dla wszystkich”

... Czytaj więcej...

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski w naszym Zespole Szkół

... Czytaj więcej...

Wyjazd do Miejsc Pamięci Narodowej w Niemczech

... Czytaj więcej...

Zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2013/2014

... Czytaj więcej...

Organizacja roku szkolnego 2013/2014

... Czytaj więcej...menu-poziome-zapisy przedszkolakow menu-poziome-zapisy do klas 1 gimnazjum menu-poziome-wyszkowski uniwersytet dzieciecy menu-poziome-maraton matematyczny

Multimedia

Film promocyjny - pływanie
LipDub
Hymn Szkoły Podstawowej nr 5
Hymn Gimnazjum nr 1
szkoła xd.mp3

Nasi sportowcy

Kamil Bodzon
Sandra Czyż
Łukasz Jagielski
Marcin Jaszewski
Franciszek Prus
Tobiasz Wojtkowski

Projekty

 projekty

Dziecięca Akademia Przyszłości
Nauka i zabawa poprzez indywidualizację

Sylwetki nauczycieli

Sylwia Głuc
Małgorzata Karłowicz
Zbigniew Malinowski
Lech Przychodzień
Dariusz Roszkowski

Gimnazjum

Zespół Szkół

Po lekcjach :)

Pacman Module content
niedziela, 13 maja 2012

 

 

Siatkarze UKS Polonez z Gimnazjum nr 1

ponownie Mistrzami w rywalizacji międzypowiatowej SZS

 

W dn. 13.05.2012 r. w Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie zostały rozegrane zawody w piłce siatkowej na szczeblu międzypowiatowym SZS. W rywalizacji udział wzięli mistrzowie wyłonieni na szczeblu powiatowym tj. gimnazja z: Wyszkowa – zawodnicy UKS Polonez, Ostrołęki - zawodnicy Olimp Ostrołęka, Różana, Kadzidła, Lubotynia Starego, Leszna.

Zawody osobiście otworzył dyrektor szkoły Zbigniew Szczerba. Rywalizacja w I rundzie przebiegała w dwóch grupach z rozstawieniem ubiegłorocznych finalistów tj. Ostrołęki i Wyszkowa. Obydwie drużyny mając zawodników trenujących w klubach ponownie zwyciężyli w swoich grupach jak i w II rundzie w półfinałach co ponownie doprowadziło do konfrontacji ich w finale. Po losowaniu boisk okazało się, że finał zostanie rozegrany na polu, na którym to zawodnicy z Ostrołęki rozegrali wszystkie mecze. Trener Zbigniew Malinowski nie martwił się z tego powodu, gdyż jego zawodnicy i tak czasami trenowali na tym sektorze.

Rozpoczęcie przez wyszkowian I seta było wręcz piorunujące, po dziesięciokrotnym wprowadzeniu piłki do gry, prowadzili już 8:2, zmusiło to trenera Ostrołęki do wykorzystania pierwszego czasu na żądanie. Zawodnicy z Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie po przerwie nie pogorszyli swojej wspaniałej gry ani przez moment, natomiast zawodnicy Olimp Ostrołęka zdecydowanie poprawili. Sytuacja ta jednak nie zmieniła stanu rzeczy, gdyż wyszkowianie generalnie i tak utrzymywali dużą przewagę. Po drugiej przerwie na żądanie sytuacja nie uległa zmianie, wyszkowianie „dowieźli" przewagę do końca seta wygrywając 25:18.

W drugim secie przeciwnicy nie pozwolili sobie na chwilę nieuwagi, gra od początku toczyła się punkt za punkt, jednak tylko do stanu 9:9. W następnych akcjach zawodnicy Poloneza zdobyli trzypunktową przewagę. Ostrołęczanie ponownie zmuszeni byli wykorzystać komplet przerw, co niestety nie przyniosło żadnego efektu, zawodnicy UKS Polonez byli tak zdeterminowani, że ponownie zaczęli szarżę, wygrywając i drugiego seta aż 25:15.

Najbardziej punktującymi zawodnikami z Wyszkowa okazali się: Dawid Kulesza oraz Tadeusz Marchel – obydwaj przyjmujący. Ich gra była wspomożona wspaniałą walką rozgrywającego Marcela Lewandowskiego, atakującego Michała Penkula oraz środkowych Macieja Stańczaka i Grzegorza Suzdorfa, którzy kontynuowali grę non stop z powodu braku libero. To już drugie zwycięstwo z rzędu zawodników UKS Polonez - szkolonych w Gimnazjum nr 1 przez trenera Zbigniewa Malinowskiego - w zawodach międzypowiatowych.

Miejmy nadzieję, że obecni zawodnicy powtórzą wszystkie kroki starszych kolegów, którzy przypomnijmy w ubiegłym roku byli w-ce Mistrzami Polski w rozgrywkach SZS (a nie kadetów jak określono przez pomyłkę w innym artykule w innej gazecie).

Zawody o Mistrzostwo Mazowsza SZS odbędą się w Nadarzynie, w dn. 31.05.-03.06.2012 r. Na faworytów turnieju zasługują zawodnicy Czarnych Radom oraz Metro Warszawa, ubiegłoroczni półfinaliści Mistrzostw Polski młodzików, będących o bardzo mały kroczek od finału.

Skład zespołu: Dawid Kulesza, Tadeusz Marchel, Marcel Lewandowski, Michał Penkul, Maciej Stańczak, Grzegorz Suzdorf, Kacper Augustynik, Hubert Kujawski, Bartosz Szczesny, Mateusz Gołaś, Kuba Karłowicz, Dawid Grzywacz.

Trener: Zbigniew Malinowski dziękuje swoim podopiecznym za wspaniałą grę.


Obecnymi czterema zawodnikami trenującymi w III klasie gimnazjum pod opieką Zbigniewa Malinowskiego są ponownie zainteresowane renomowane kluby z Mazowsza. Dawid Kulesza rozpocznie dalsze szkolenie w klubie Czarni Radom, którzy dążą do powtórki przeszłych czasów świetności piłki siatkowej w Radomiu - do ekstra klasy; natomiast pozostali zawodnicy prawdopodobnie w Olimp Ostrołęka.

Opracował: Zbigniew Maliowskii

 

 

 

 
Dziennik elektroniczny
Projekt Kornwalia - Devon - Londyn

Nasi olimpijczycy

Kwiatkowska Klaudia
Paczkowska Weronika
Redel Mateusz
Rudnicki Wojciech

Plany lekcji

Szkolny Matematyczny...

Galerie klas

Ciekawe linki

Dodaj nas do...

Umożliwiamy dodanie aktualnie czytanego artykułu do Twego serwisu społecznościowego:


Odwiedzin dzisiaj: 159
Odwiedzin wczoraj: 225
Odwiedzin w tym miesiącu: 3111
Odwiedzin w poprzednim miesiącu: 7128
Odwiedzin wszystkich: 101603
Najwięcej odwiedzin dziennie: 680
...a było to: 02-09-2013
.
Twoje dane:
UnknownUnknown
UnknownUnknown
Alexa (IA Archiver)Alexa (IA Archiver)
Twój IP: 204.236.235.245


Copyright © 2011-2013 Zespół Szkół w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Design & Created by Arkadiusz Wilczyński (nauczyciel informatyki)

Stworzone dzięki Joomla!.

cialis online viagra online