search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 911 92 230tel. (0-29) 11-25-44
  Zobacz dziennik
  Zobacz dziennik

  Wydarzenia

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  19.09.2017
  Tegoroczna inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 5 rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej nr 5, Gimnazjum nr 1 oraz Żołnierzy AK Obwodu "Rajski Ptak". Dyrektor Z. Szczerba bardzo serdecznie powitał zgromadzonych w hali uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości: panią wiceburmistrz Anetę Kowalewską, członków Rady Rodziców Szkoły z panią Elżbietą Dąbrowską na czele, panią Małgorzatę Liwartowską dyrektor CUW i kapelmistrza wyszkowskiej orkiestry pana Józefa Bieganowskiego.
  Pan dyrektor przedstawił także nowo zatrudnionych w placówce nauczycieli: panią Renatę Zmaczyńską-Zadrożną, księdza doktora Marka Muzyka i panią Katarzynę Urbaniak. W swym wystąpieniu Z. Szczerba wspomniał, iż minione wakacje dla większości dzieci to czas pełnego wypoczynku, ale są też tacy uczniowie którzy w czasie wakacji szlifowali swą sportową formę na obozach sportowych. Inna grupa uczniów pod kierunkiem pań: K. Szczuki-Wiśniewskiej i L. Wilczyńskiej godnie reprezentowały naszą szkołę 1 sierpnia b. r. podczas miejskich obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, którym za to serdecznie podziękowała pani wiceburmistrz A. Kowalewska i wręczyła upominki.

  Początek września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która została podczas inauguracji uczczona minutą ciszy.

  W tym roku na uczniów - kontynuował dyrektor Z. Szczerba - czekają nowe podręczniki, nowe lektury szkolne oraz nowe przedmioty, zgodnie z wprowadzoną podstawą programową. Ponad setka uczniów rozpocznie naukę w pięciu utworzonych klasach pierwszych.

  Dalej naukę kontynuować będą dwa roczniki klas gimnazjum, które to funkcjonowało 18 lat, a ukończyło je w tym czasie 2500 absolwentów. Z radością i sentymentem będę wspominał ten czas - powiedział dyrektor.

  Te minione lata przyniosły wiele sukcesów sportowych i naukowych. Uczniowie gimnazjum osiągali najlepsze wyniki podczas egzaminów końcowych. Wielu z nich było finalistami konkursów przedmiotowych. Dziś są już dorosłymi i wykształconymi ludźmi.

  Pod koniec swojego wystąpienia dyrektor złożył życzenia uczniom i rodzicom. Życzył satysfakcji z nauki i wielu sukcesów. Rok szkolny 2017/18 uważam za otwarty – powiedział.

   Następnie głos zabrała wiceburmistrz p. Aneta Kowalewska. Po części oficjalnej grupa uczniów pod kierunkiem p. A. Ropelewskiej-Gerek przedstawiła program artystyczny. „Wrzesień, wrzesień w naszej szkole ….”,tak śpiewali uczniowie 4d.
   Następnie zostały odśpiewane obydwie pieśni szkolne po czym wyprowadzono sztandary.

  Tekst W. Kosińska
  Foto J. Rosińska
  SIATKARZE UKS ,,POLONEZ” W RUCIANEM – NIDZIE.

  SIATKARZE UKS ,,POLONEZ” W RUCIANEM – NIDZIE.

  05.09.2017
  W dniach 3 - 13.08.2017r. 72 dzieci i młodzieży z UKS ,,Polonez” Wyszków z sekcji piłki siatkowej przebywało na obozie sportowo – rekreacyjnym w Rucianem – Nidzie.
  W obozie brały udział dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Celem obozu było przygotowanie zawodników do sezonu 2017/2018 oraz przyjemne spędzenie czasu wakacyjnego.

   Po przyjeździe uczestnicy zostali zakwaterowani w pokojach 4 i 5 osobowych. Na obozie były serwowane trzy posiłki dziennie (śniadania, obiad, kolacja) oraz podwieczorek. Jedzenie było smaczne i zdrowe, dostosowane do potrzeb żywieniowych sportowców i z pewnością zaspokoiło wysublimowane gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

  Program pobytu obejmował  zajęcia treningowe na lądzie oraz w wodzie oraz  atrakcje turystyczne. Codziennie odbywały się trzy bloki zajęć ruchowych:
  - blok poranny – zajęcia ogólnorozwojowe w terenie nad Jeziorem Nidzkim, w lesie, hali sportowej,
  - blok popołudniowy – zajęcia z piłki siatkowej odbywały się w hali sportowej,
  - blok wieczorny – zajęcia rekreacyjne, które odbywały się najczęściej na ,,Orliku”; gdzie odbywały się mecze piłki nożnej chłopców i dziewcząt z kadrą obozową, gra w badmintona, ringo, tenisa stołowego oraz mecze piłki plażowej.
  Gdy dopisywała pogoda sportowcy zażywali kąpieli w malowniczym kompleksie żeglarsko – rekreacyjnym ,,Pod Dębem” oraz w kąpieliskach miejskich w Jeziorze Nidzkim.

  Dzieci i młodzież chętnie wychodzili na spacery po uroczym mieście, uczestniczyli także w niedzielnej liturgii mszy świętej. Największą atrakcją były: pływanie motorówką po Jeziorze Nidzkim i godzinny rejs statkiem po mazurskich jeziorach. Podczas rejsu kapitan mówił o historii miasta i portu, a także zwracał uwagę na ciekawe obiekty znajdujące się na brzegach jeziora, aktualny przebieg trasy oraz walory turystyczne odwiedzanych miejsc.
  Ponadto organizowane były zajęcia rekreacyjne i kulturalne takie jak: zabawy taneczne, gry i zabawy świetlicowe, konkursy i zabawy, które cieszyły się dużym powodzeniem i zainteresowaniem.

  Jedną z atrakcji było ognisko przygotowane przez kadrę obozu na placu szkolnym z wcześniej przygotowanych gałęzi i pieczenie kiełbasek na patykach. Po smacznym posiłku były występy artystyczne przygotowane przez dzieci. Najciekawszy pogram przygotowały zawodniczki p. Dariusza Roszkowskiego, które zaprezentowały komiczną scenkę dramową  ,,Pięć dni z życia obozowego” oraz chłopcy p. Maćka Główczyńskiego, którzy pięknie zaśpiewali piosenkę patriotyczną  ,,Biały krzyż”.   

  Na zakończenie pobytu w uroczym kurorcie wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie niespodzianki. Postawione cele obozu zostały osiągnięte, a program zrealizowany.
  Mamy nadzieję, że praca treningowa wykonana podczas zgrupowania zaowocuje sukcesami w rywalizacji w nadchodzącym sezonie.
  O poprawę sprawności fizycznej sportowców podczas obozu dbała kadra trenerska w składzie: Marta Wójcik, Dariusz Roszkowski, Kamil Gajewski – trenerzy, Zbigniew Malinowski oraz Maciej Główczyński - organizatorzy. Natomiast nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwał Paweł Baranowski – kierownik obozu.

  Trenerzy i kierownik serdecznie dziękują  obozowiczom za miłą, sympatyczną atmosferę oraz za zaangażowanie i wytrwałość na treningach. Kolejny wspólny wakacyjny wyjazd być może już za   rok ! Do zobaczenia !
                                                                                                                                   P.B.