Zadig Voltaire - ciekawostki o marce

Zadig Voltaire - ciekawostki o marce

Chociaż Zadig Voltaire to marka stosunkowo młoda, bo zrodziła się dopiero w 1997 roku, szybko udało jej się uzyskać status kultowej i rozpoznawalnej na całym świecie. Jeśli chociaż raz miałeś styczność z kosmetykami tej firmy i byłeś z nich zadowolony, mamy dla ciebie kilka ciekawostek, które mogą Cię zaskoczyć. A może po prostu interesujesz się ciekawostkami ze świata mody? Zapraszamy do krótkiej lektury.


Jak już wspominaliśmy, marka Zadig Voltaire powstała w 1997 roku. To francuska marka modowa, której nazwa zrodziła się w oparciu o filozoficzną opowiastkę “Zadig czyli Los. Powieść wschodnia z 148 roku”, którą napisał Voltaire. Markę Zadig Voltaire stworzył Thierry Giller. Co ciekawe, jest to prawnuk jednego z kilku założycielki wielkiej i słynnej na całym świecie marki Lacoste. Warto także wiedzieć, że choć nie zdecydował się on na projektowanie ubrań, ukończył wcześniej uczelnię Parsons The New School for Design z siedzibą w Nowym Jorku. Marka Zadig Voltaire zatrudniła na miejsce dyrektora artystycznego szwedzką modelkę.


Filozofią marki Zadig Voltaire jest stworzenie odzieży dla kobiety, która pozostaje jednocześnie zmysłowa i luksusowa. Choć generalnie stawia na niewymuszone rozwiązania i ceni sobie swobodę, zauważa także nowoczesną linię i kocha niebanalne detale. Warto podkreślić, że marka Zadig Voltaire stawia na ubrania z najwyższej jakości skóry i najlepszych tkanin - takich jak jedwab czy kaszmir. Od początku marka Zadig Voltaire wypuszczała na rynek przede wszystkim idealnie skrojone spodnie, koszulki, swetry oraz intrygujące rockowe kurtki. Bardzo charakterystyczne dla marki Zadig Voltaire było powtarzanie motywów czaszek, motyli i skrzydeł, które przewijały się na niemal całej produkowanej konfekcji. We wszystkim dominowały 3 kolory: biel, czerń i szarość. Marka Zadig Voltaire skradła serca wielu wielkich gwiazd, wśród których warto wymienić Olivię Palermo, Alessandra Ambrosio czy Jessicę Alba.


Stosunkowo młoda przecież marka Zadig Voltaire stała się kultową i dzisiaj jej butiki są umiejscowione w wielu krajach na całym świecie. Chociaż początkowo tworzyła ona jedynie kolekcje damskie, z czasem dołączyły również kolekcje dla mężczyzn. Niedługo później marka Zadig Voltaire zdecydowała się również wypuścić na rynek liczne dodatki, a wśród nich torebki, okulary, paski czy świecie zapachowe. Na końcu zdecydowano się produkować również perfumy - pierwsze powstały w 2009 roku. Była to unisexowa propozycja o nazwie Tome 1 La Puree, która była swojego rodzaju uosobieniem czystości. W tworzeniu tego zapachu, marka Zadig Voltaire postawiła na nutę białych kwiatów, dużo piżma i - co zaskakujące - mleka. Dzisiaj marka ma na swoim koncie kilka zapachów, wśród których warto wymienić Zadig Voltaire Tome 1 La Purete for Her czy te same perfumy w wersji For Him.