Wybieramy łóżko dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy łóżko dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom, dobór łóżka dziecięcego wcale nie jest taki prosty, jak może nam się wydawać. Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów!

 

Łóżko jest niewątpliwie najważniejszym meblem w pokoju dziecka. Maluszek korzysta z niego już od pierwszego dnia pobytu w nowym domu. Właśnie dlatego rodzice często głowią się nad tym, jakie łóżko dziecięce zakupić, aby ich pociecha mogła czuć się w nim komfortowo i była bezpieczna.

 

Na co warto patrzeć wtedy, gdy chcemy kupić dobre łóżko dla dziecka? Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

 

Łóżeczko dla niemowlęcia – tu ważne jest bezpieczeństwo

Do wyboru mamy różne rodzaje łóżeczek dla niemowlęcia. W tym przypadku najczęściej wybieramy łóżka głębokie ze szczebelkami, które zapewniają maluszkowi odpowiednią ochronę podczas snu i zabawy, na przykład łóżko Bellamy https://mifili.pl/82-bellamy-good-night-lozeczko-140x70.

 

Gdy poszukujemy łóżeczka dla malucha, warto postawić na model, który wykonany będzie z drewna naturalnego wykończonego bezpiecznymi lakierami i farbami. Alternatywny wybór to łóżeczko z płyty meblowej.

 

Zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność. Łóżeczko powinno posiadać regulowaną wysokość stelaża pod materaca, aby można było dopasować ją do maluszka. Dodatkowym plusem będzie możliwość demontażu szczebelków – wtedy łóżko może być używane także przez starsze dziecko, które może samo wychodzić z łóżka.

 

Łóżko może posiadać także wysuwaną szufladę z dołu – przyda się jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

 

Kołyska – alternatywa dla łóżka dla niemowlęcia

Ciekawą alternatywą dla łóżeczka dla niemowlęcia będzie także kołyska. Dzisiaj rodzice coraz częściej decydują się na kupno takiego mebla, które nadaje się dla najmłodszych.

 

Kołyska pozwala na ukołysanie dziecka do snu, dlatego zapewnia mu większy komfort podczas pierwszych miesięcy życia. Maluszek może czuć się wtedy tak, jak w brzuchu mamy!

 

Łóżko na lata – rośnie razem z dzieckiem!

Dla starszego malucha świetnym wyborem będzie łóżko tradycyjne, na przykład łóżko Bellamy w rozmiarze dorosłym. Taki model potrafi służyć dziecku przez długi czas, dlatego to zakup na lata!

 

Stylowe łóżko Bellamy to doskonały przykład. Jest to łóżko o standardowych wymiarach 200 x 90 cm, dlatego może być używane przez wiele lat. W tym modelu dodatkowo zastosowano specjalną szufladę na kółkach, która może służyć jako dodatkowe łóżko – wystarczy umieścić w niej dopasowany materac.

 

Wielu rodziców wzbrania się przed zakupem łóżka w „dorosłym” rozmiarze dla swojego malucha, ale to przyszłościowy zakup – łóżko Bellamy będzie zatem doskonałym wyborem do pokoju dziecięcego.

 

Zatem wtedy, gdy chcemy zdecydować się na zakup łóżka dziecięcego, warto postawić na modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, a także zapewniające dodatkową funkcjonalność. Gdy dziecko jest starsze i wyrosło z kołyski albo z łóżka ze szczebelkami, warto także pomyśleć o kupnie modelu w rozmiarze dla dorosłych. To przyszłościowy wybór!