Oferty last minute - dlaczego warto z nich skorzystać?

Oferty last minute - dlaczego warto z nich skorzystać?

Jeśli jesteś człowiekiem, który uwielbia podróże i nie wyobraża sobie lata bez chociaż jednego wyjazdu, z pewnością chociaż raz myślałeś o tym, by skorzystać z oferty last minute. Wielu ludzi cię jednak zniechęca - że to oszustwo, że zostaniesz gorzej potraktowany, a przede wszystkim zostawianie planowania wakacji na ostatnią chwilę jest bardzo nieodpowiedzialne. Czy mają rację? Zobacz, jak rozprawiamy się z popularnymi mitami - sam zobaczysz, że od razu po lekturze wpiszesz w okienko wyszukiwarki hasło “last minute majorka https://www.clickandgo.pl/destinations/spain/majorca“ i będziesz rezerwował wakacje dla siebie.

Dlaczego warto skorzystać z oferty last minute?

Przede wszystkim: jest taniej!

Tak, wybierając ofertę last minute, możesz cieszyć się wakacjami w wersji all inclusive znacznie taniej. Zdarza się, że to nawet o połowę niższa cena! Dlaczego tak się dzieje? Biura podróży mają zorganizowaną wycieczkę i zależy im na tym, by sprzedać wszystkie miejsca. Gdy to nie udaje się w pełnej cenie, znacząco ją obniżają, by cała organizacja zwróciła się, zamiast generować koszty. Zatem obniżają swoją marżę i sprzedają ci wycieczkę znacznie taniej. To pierwszy powód, dla którego naprawdę warto poszukać wakacji dla siebie pod hasłem “last minute majorka”.

Możesz zaplanować swoje wakacje wcześniej

Najpopularniejszy mit dotyczący wakacji last minute jest taki, że tłumaczymy je sobie dosłownie. I rzeczywiście, czasem w ostatniej chwili oferta jest naprawdę gorąca - ale skorzystać z niej mogą co najwyżej studenci bez zobowiązań lub freelancerzy. Z pewnością nie jest to opcja dla ludzi pracujących na etacie, którzy muszą ustalać swoje urlopy z wyprzedzeniem. Gdy jednak lepiej przyjrzysz się ofertom znalezionym pod hasłem “last minute majorka” w Internecie, szybko zauważysz, że niektóre wyjazdy mają odbyć się dopiero za kilka miesięcy - w tym czasie na pewno uda ci się zorganizować urlop. Co więcej, jeśli przeszukasz historyczne oferty wielu biur podróży, możesz zauważyć, że promocje typu last minute organizowane są cyklicznie - wtedy właśnie warto zainteresować się organizacją własnych wakacji.

Last minute to taka sama jakość wyjazdu

Kolejnym bardzo popularnym mitem dotyczącym ofert last minute jest przekonanie, że oznacza to znacznie gorsze traktowanie na miejscu. NIC bardziej mylnego! Ustawa o usługach turystycznych dokładnie reguluje tę kwestię - każdy uczestnik zorganizowanego wyjazdu musi mieć zapewnione dokładnie te same warunki podróży, niezależnie od wpłaconej za nie opłaty. Możesz być zatem pewny, że wszystko to, co znajdziesz w umowie dotyczącej oferty znalezionej pod hasłem “last minute majorka” będzie ci się na miejscu należało dokładnie tak samo, jak turystom, którzy za ten wyjazd zapłacili pełną kwotę. Ty po prostu skorzystałeś z korzystnej promocji!