Dlaczego warto wykupić polisę turystyczną?

Dlaczego warto wykupić polisę turystyczną?

Wakacje to super sprawa, jeśli wszystko idzie po twojej myśli. Czasem jednak niewiele trzeba, by miłe chwile zamieniły się w mały koszmar dla ciebie i twojej rodziny. Jak tego uniknąć? Wystarczy dobra polisa turystyczna. Pamiętaj, by oprócz bagażu i dobrego humoru, zawsze brać ze sobą ubezpieczenie podróżne.


5 powodów, dla których warto mieć polisę turystyczną


Pomoc medyczna, gdziekolwiek jesteś

Nieważne, dokąd wyjedziesz - choroba w trakcie urlopu może dopaść cię dokładnie w każdym zakątku świata. Czy to niefortunne poślizgnięcie czy też poważne złamanie, bez lekarza się nie obejdzie. Porządna polisa turystyczna http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne powinna zapewniać ci możliwość kontaktu z ubezpieczycielem, który:

  • powie ci, gdzie jest najbliższa placówka medyczna, do której możesz się udać
  • pomoże ci w zorganizowaniu transportu
  • pokryje koszty leczenia


Warto wspomnieć, że jeśli podróżujesz po terenie Unii Europejskiej i posiadasz kartę EKUZ, możesz udać się po prostu do najbliższej placówki medycznej, gdzie personel ma obowiązek udzielić ci bezpłatnej pomocy medycznej.


Transport medyczny do Polski

Czasem nawet zwykłe złamanie nogi będzie wymagało specjalistycznego transportu medycznego. Pobyt w szpitalu zagranicznym nie musi wcale trwać długo - często zdarza się, że placówka zdecyduje się odesłać cię do twojego kraju. Ważne zatem, by koszty tej podróży pokrywała twoja polisa turystyczna, bo taka “wycieczka” może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.


Opieka nad twoją rodziną

To, że ty wylądujesz w szpitalu i będziesz miał zniszczone wakacje i problemy na długo, to jedno. Jeśli na wakacjach byłeś ze swoją rodziną, ktoś przecież musi im pomóc - czy to wrócić do Polski, czy też odnaleźć się na miejscu w tej nowej, skomplikowanej sytuacji. Polisa turystyczna powinna zawierać pakiet assistance, który w razie twojego pobytu w szpitalu:

  • zorganizuje opiekuna dla nieletnich dzieci
  • podstawi kierowcę, który odwiezie rodzinę do domu
  • zapewni przyjazd i pobyt osoby, która będzie towarzyszyła choremu

Pamiętaj, żeby przed wyjazdem upewnić się, co zapewnia ci twoja polisa turystyczna.


Pokrycie kosztów ratownictwa

W Polsce, gdy wzywasz TOPR, za całą akcję płacimy wszyscy - podatnicy. Za granicą wygląda to nieco inaczej - za całą akcję będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. To bardzo wysokie kwoty, więc warto być ostrożnym - akcja ratunkowa może kosztować cię nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Upewnij się, że twoja polisa turystyczna ubezpiecza cię na takie wypadki. Koniecznie sprawdź wysokość limitów w kosztach ratownictwa. Staraj się na tym nie oszczędzać.


Odszkodowanie powypadkowe

Polisa turystyczna powinna zapewniać ci ubezpieczenie NNW. Nigdy nie wiesz, kiedy zdarzy się przykry wypadek, który pociągnie za sobą kolejne konsekwencje - rehabilitację czy zwolnienie w pracy. Warto więc postarać się o odszkodowanie, które będzie chociaż częściową rekompensatą za to, co przeszedłeś.


To dopiero początek długiej listy powodów, które potwierdzają, że polisa turystyczna jest naprawdę ważna. Właściwie to od niej powinieneś zacząć załatwianie długiej listy spraw przed podróżą.